O MNĚ

Žiji na Jižní Moravě. Jsem odborný biolog se zaměřením na mikrobiologii a své vysokoškolské studium jsem absolvovala na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Žila jsem několik let v zahraničí a zde jsem se rozhodla pro dodatkové studium západní a východní dietiky u předních odborníků na výživu jako jsou Mag. Sasha Walleczek (odbornice na západní dietiku) a Dr. Claudia Nichterl a Dr. Andrea Scholdan (odbornice na východní čínskou dietiku).

 Od roku 2006 se věnuji profesně oboru INTEGRATIVNÍ VÝŽIVY, který spojuje moderní poznatky z oblasti výživy, biologie a medicíny s poznatky tradičního léčitelství a východní čínské dietiky. Vedu přednáškovou, poradenskou a školící činnost. Jsem autorkou projektu Metoda metabolické rovnováhy, což znamená vyvážené stravování vedoucí ke zdravé hormonální odezvě, která je základem zdraví z pohledu západní medicíny. Od roku 2006 se věnuji studiu Pětielementové kuchyně vycházející z učení Tradiční čínské medicíny. Pětielementovou kuchyni považuji za jednu z cest, jak udržet tělo v dokonalé harmonii a rovnováze, kterou TCM označuje za základ zdraví. Sama skládám a tvořím pětielementové recepty, které prezentuji již od roku 2008 na svých Kurzech pětielementového vaření po České republice. Moje snaha pozvednout úrověn stravování v restauračních a hotelových zařízeních na zdravější s důrazem na vaření z kvalitních základních potravin, se odrazila v mém úspěšném projektu nazvaném Vitální kuchyně do gastronomických zařízení, který byl uveden do praxe od roku 2009.

 Jsem autorkou knih DEJ TĚLU ŠANCI k přirozené rovnováze, štíhlosti a zdraví (Smart Press 2018) a ŠANCE PRO  ŽENU 40+ jak zvládat váhu, hormony, výživu a zdraví (Smart Press 2019). Od roku 2021 startuje můj nový projekt ŠKOLA PĚTIELEMENTOVÉHO VAŘENÍ A INTEGRATIVNÍ VÝŽIVY, jehož cílem je naučit všechny, kteří mají zájem vzít zdraví do svých rukou, co znamená svobodné a udržitelné stravování na míru, které neomezuje, nestresuje, ctí individuální potřeby našeho těla a přispívá k budování opravdového zdraví. Je v souladu s přírodními rytmy a rytmy našeho těla a které se nese v duchu mého mota JÍDLO JE RADOST A ROVNOVÁHA.

 

Jsem nadšenou propagátorkou zdravého životního stylu založeného především na respektování individuálních potřeb každého z nás. Péče o zdraví a učení o něm je nejen mou velkou láskou a koníčkem, ale především životním posláním.

+420 733 574 229

©2019 by ivanastenzlova. Proudly created with Wix.com