Já s růžemi.jpg

O MNĚ

Žiji na Jižní Moravě. Jsem mikrobioložka a své vysokoškolské studium jsem absolvovala na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Žila jsem několik let v zahraničí a zde jsem absolvovala dodatkové studium západní a východní dietetiky u předních odborníků na výživu jako jsou Mag. Sasha Walleczek (odbornice na západní dietiku) a Dr. Claudia Nichterl a Dr. Andrea Scholdan (odbornice na východní čínskou dietiku).

 Od roku 2006 se věnuji profesně oboru INTEGRATIVNÍ VÝŽIVY, který spojuje moderní poznatky z oblasti výživy, biologie a medicíny s poznatky tradičního léčitelství a východní čínské dietetiky. Vedu přednáškovou, poradenskou a školicí činnost. Jsem autorkou projektu Metoda metabolické rovnováhy, což znamená vyvážené stravování vedoucí ke zdravé hormonální odezvě, která je základem metabolického zdraví. Od roku 2006 se věnuji studiu Pětielementové kuchyně, vycházející z učení Tradiční čínské medicíny. Pětielementovou kuchyni považuji za jednu z cest, jak udržet tělo v dokonalé harmonii a rovnováze, kterou TCM označuje za základ zdraví. Sama skládám a tvořím pětielementové recepty, které prezentuji již od roku 2008 na svých Kurzech pětielementového vaření po České republice. Moje snaha pozvednout úroveň stravování v restauračních a hotelových zařízeních na zdravější s důrazem na vaření z kvalitních základních potravin, se odrazila v mém úspěšném projektu nazvaném Vitální kuchyně do gastronomických zařízení, který byl uveden do praxe od roku 2009.

 Jsem autorkou knih DEJ TĚLU ŠANCI k přirozené rovnováze, štíhlosti a zdraví (Smart Press 2018) a ŠANCE PRO  ŽENU 40+ jak zvládat váhu, hormony, výživu a zdraví (Smart Press 2019). Od roku 2021 odstartoval můj nový projekt ŠKOLA PĚTIELEMENTOVÉHO VAŘENÍ A INTEGRATIVNÍ VÝŽIVY. Jde o jednodenní zážitkové semináře, které se konají v malebné přírodě na jižní Moravě ve vesničce Kravsko, v areálu zvaném Kocanda. Cílem seminářů je naučit všechny, kteří mají zájem vzít zdraví do svých rukou, co znamená svobodné a udržitelné stravování na míru, které neomezuje, nestresuje, ctí individuální potřeby našeho těla a přispívá k budování opravdového zdraví a dlouhověkosti. Je v souladu s přírodními rytmy a rytmy našeho těla.

Jsem nadšenou propagátorkou zdravého životního stylu založeného především na respektování individuálních potřeb každého z nás. Péče o zdraví a učení o něm je nejen mou velkou láskou a koníčkem, ale především životním posláním.