PŘEDNÁŠKY

TÉMA PŘEDNÁŠEK:

Rozhodně nečekejte tradiční výživová doporučení. Cílem mých přednášek je nabídnout vám vysvětlení, díky kterému pochopíte sami sebe a své tělo.  Jestliže pochopíte potřeby svého těla, jste na té nejlepší cestě ke zdraví.  

 

Správné vyživení bylo v pravěku, kdy se naše tělo metabolicky formovalo, prvořadým a nejdůležitějším úkolem našeho těla. Tuto činnost si zajišťovalo naprosto přirozeně a zdrojem bezpečných potravin byly ty, které ho dostatečně zasytily a vyživily.  Na tyto bezpečné chutě si tělo vytvořilo návyk, a tak bylo nastartováno přirozené a správné vyživení. 

 

Za milióny let se  ale naše tělo přeprogramovalo z uspokojování živinových potřeb na uspokojování návyků. Místo výživných potravin, jsme se stali závislí na nevýživných náhražkách tzv. průmyslových potravinách, které nesytí, protože nejsou zdrojem potřebných živin a dávají tělu chybné signály. K tomu ještě nadbytek stresu, nedostatek spánku a relaxace, to všechno jsou důvody vážných civilizačních chorob, které nás stále více zužují. Většina z nich přešla do chronické podoby a i když užíváme léky, ve výsledku se neposouváme ani k vyléčení chorob, ani k utužení zdraví. 

 

Ve své práci propojuji poznatky moderní vědy v oblasti funkční biologie a výživy s principy Tradiční čínské medicíny a pětielementové kuchyně. Návrat k opravdovému zdraví, je návrat k přirozené rovnováze těla, která je základem zdraví. K této rovnováze nás neposune dlouhodobé užívání chemických léků (ty nerovnováhu jen prohlubují), ale plnohodnotné a VÝŽIVNÉ POTRAVINY, POHYB A RELAXACE.

 

JAKÁKOLIV NEMOC JE PROJEVEM NEROVNOVÁHY TĚLA !

 

Pokusme se tedy ztracenou rovnováhu opět najít. Jak na to ?

 

Jezme pro zdravou hormonální odezvu:

spávně složený pokrm zaručí správnou hormonální odezvu, která vede k vyvážené hormonální hladině a ke správnému využití a uložení živin. Jak si správně složit své jídlo na talíři, vás učí mé PRAVIDLO PĚSTÍ !

 

Jezme pro zdravé střevní prostředí:

každé jídlo musí vyživit vedle našich buňek i buňky mikrobiální, které zásadně ovlivňují chod našeho těla a mikrobiální rovnováha je základní podmínkou našeho zdraví.

 

Jezme chuťově vyvážená jídla:

chuťově vyvážené jídlo obsahuje pět chutí (kyselou, hořkou, sladkou, pálivou a slanou), které vyživí rovnoměrně všech pět funkčních orgánových okruhů, ( játra-žlučník, srdce-tenké střevo, slezina-žaludek, plíce-tlusté střevo, ledviny-močový měchýř). Aby vaše jídlo bylo opravdovým zdrojem energie, je důležité dávat přednost šetrně tepelně upravené stravě, připravené z těch nejkvalitnějších a výživných potravin.

 

TYTO TŘI  DRUHY ROVNOVÁH VEDOU K OPRAVDOVÉMU ZDRAVÍ !!!

 

ZDÁ SE VÁM TO SLOŽITÉ ?

 

Vysvětlení principů stravování, které vás dovedou k přirozené rovnováze, díky které obnovíte své zdraví, je tématem mých přednášek.

 

JÍDLO PRO ZDRAVÍ A ROVNOVÁHU je název 2,5 hodinové přednášky, kterou si můžete objednat pro skupiny od deseti účastníků na ivana@stenzlova.cz

 

CENA PŘEDNÁŠEK:

2 hodinová přednáška + 0,5 hodiny na dotazy (celkový čas přednášky 2,5 hodiny)  je 6000,- Kč

K ceně přednášky je nutno připočítat cestovné - 5 Kč/ km.