KNIHA ŠANCE PRO ŽENU 40+

 jak vyladit svou váhu hormony, výživu a zdraví

Ve středním věku se ženy dostávají naprosto přirozeně do nerovnováhy způsobené poklesem ženských hormonů progesteronu a estrogenů. Tato nerovnováha s sebou nese spousty nepříjemných vedlejších projevů, které mohou vyústit i ve vážná onemocnění. Existují ale skvělé  možnosti, jak mít naprosto přirozeně tuto nerovnováhu pod kontrolou a svůj střední věk si užívat.

 

A právě o rovnováze je i má druhá kniha ŠANCE PRO ŽENU 40+ jak vyladit svou váhu, hormony, výživu a zdraví. Knihu vydalo nakladatelství Smart Press v říjnu 2019 .

 Kniha je určena ženám středního věku od 35 až do 65 let. Tak dlouho může trvat období nerovnováhy ženských hormonů, které  souhrnně nazýváme klimakterium. Nerovnováha ženských hormonů je naprosto přirozený stav těla, do kterého se dostává každá žena středního věku. Toto období může přinášet spousty negativních projevů a zdravotních komplikací, které ženám znepříjemňují právě tuto životní etapu. Návaly horka, pocení, psychická nestabilita, deprese, poruchy spánku, vysoušení kůže, zhoršená kvalita vlasů, nehtů,  přibývání na váze a pokles libida, to jsou typické projevy spojené s klimakteriem. Nerovnováha ženských hormonů může vyústit i ve vážné onemocnění v podobě osteoporózy, kardiovaskulárních nebo dokonce nádorových chorob.

 

Všechny tyto projevy jsou proto pádným důvodem mít své ženské hormony pod kontrolou.

 Možností, jak nerovnováhu ženských hormonů lépe zvládat a překonávat, je samozřejmě více a je jen na nás samotných, kterou cestu si zvolíme. V  mé knize nabízím terapii PĚTIELEMENTOVOU KUCHYNÍ, která je účinnou a naprosto přirozenou zbraní proti klimakterickým potížím . Uvádí tělo zpět do hormonální a energetické rovnováhy, což je základní podmínkou pro to, mít klimakterické projevy pod kontrolou. Pětielementové tepelně upravené harmonizující pokrmy, cvičení a relaxace jsou našimi největšími spojenci.

 

Vedle nerovnováhy ženských hormonů  přináším v knize vysvětlení, proč ženy ve středním věku hubnou daleko obtížněji, než ženy ve dvaceti. Důvodem vedle metabolické nerovnováhy, jsou např. malinkaté buněčné organely zvané mitochondrie , které ztratily schopnost přepínat mezi cukry a tuky, dále mikrobiální nerovnováha a nefunkční mikrobiom,  chronický stres nebo dysfunkce štítné žlázy. To jsou všechno pádné důvody proč váha nejde dolů. Vedle důvodů nabízím v knize i jednoduchá řešení.

 

Tím nejúčinějším   je mé PRAVIDLO PĚSTÍ , které  je tématem i mé první knihy , ale v této knize ho ještě podrobněji objasňuji. Ženám dietářkám, kterým se nedaří rozběhnout spalování, nabízím v knize program ZÁCHRANNÝ KRUH  v reduci váhy, kde přes krátkodobé uplatňování přerušovaného půstu, je možné přinutit tělo opět využívat tuky, jako zdroj energie a rozběhnout spalování. 

 

 V knize objasňuji mimo jiné i téma co je to správný a účinný DETOX a proč právě pro ženy středního věku je vhodný. Vysvětluji  také, že diety nefungují a tudíž nás nemohou dovést k trvalé štíhlosti.V knize najdete i dvanáct pilířů pevného zdraví.

 

Součástí knihy je 50 mých vlastních pětielementových receptů :  snídaně pro tvorbu Qi, harmonizují polévky, saláty s osvěžujícím účinkem, jídla z jedné pánve a zdravé mlsání pro spokojený střed. Kniha je jednoduchým návodem, jak si střední věk opravdu užívat ve zdraví a rovnováze.


 

Přeji vám při čtení příjemný zážitek a pevně věřím, že kniha bude pro vás inspirací, jak si i ve středním věku  můžete snadno a přirozeně udržet psychickou pohodu, vyrovnanost, krásu, radost ze života, štíhlost a především pevné zdraví.