Výživová doporučení

Správné vyživení bylo v pravěku, kdy se naše tělo metabolicky formovalo, prvořadým a nejdůležitějším úkolem našeho těla. Tuto činnost si zajišťovalo naprosto přirozeně a zdrojem bezpečných potravin byly ty, které ho dostatečně zasytily a vyživily.  Na tyto bezpečné chutě si tělo vytvořilo návyk, a tak bylo nastartováno přirozené a správné vyživení. 

 

Za milióny let se  ale naše tělo přeprogramovalo z uspokojování živinových potřeb na uspokojování návyků. Místo výživných potravin, jsme se stali závislí na nevýživných náhražkách tzv. průmyslových potravinách, které nesytí, protože nejsou zdrojem potřebných živin a dávají tělu chybné signály. K tomu ještě nadbytek stresu, nedostatek spánku a relaxace, to všechno jsou důvody vážných civilizačních chorob, které nás stále více zužují. Většina z nich přešla do chronické podoby a i když užíváme léky, ve výsledku se neposouváme ani k vyléčení chorob, ani k utužení zdraví. 

 

Ve své práci propojuji poznatky moderní vědy v oblasti funkční biologie a výživy s principy Tradiční čínské medicíny a pětielementové kuchyně. Návrat k opravdovému zdraví, je návrat k přirozené rovnováze těla, která je základem zdraví. K této rovnováze nás neposune dlouhodobé užívání chemických léků (ty nerovnováhu jen prohlubují), ale plnohodnotné a VÝŽIVNÉ POTRAVINY, POHYB A RELAXACE.

 

JAKÁKOLIV NEMOC JE PROJEVEM NEROVNOVÁHY TĚLA !

 

Pokusme se tedy ztracenou rovnováhu opět najít. Jak na to ?

Jezme pro zdravou hormonální odezvu:

spávně složený pokrm zaručí správnou hormonální odezvu, která vede k vyvážené hormonální hladině a ke správnému využití a uložení živin. Jak si správně složit své jídlo na talíři, vás učí mé PRAVIDLO PĚSTÍ !

 

Jezme pro zdravé střevní prostředí:

každé jídlo musí vyživit vedle našich buňek i buňky mikrobiální, které zásadně ovlivňují chod našeho těla a mikrobiální rovnováha je základní podmínkou našeho zdraví.

 

Jezme chuťově vyvážená jídla:

chuťově vyvážené jídlo obsahuje pět chutí (kyselou, hořkou, sladkou, pálivou a slanou), které vyživí rovnoměrně všech pět funkčních orgánových okruhů, ( játra-žlučník, srdce-tenké střevo, slezina-žaludek, plíce-tlusté střevo, ledviny-močový měchýř). Aby vaše jídlo bylo opravdovým zdrojem energie, je důležité dávat přednost šetrně tepelně upravené stravě, připravené z těch nejkvalitnějších a výživných potravin.

 

TYTO TŘI  DRUHY ROVNOVÁH VEDOU K OPRAVDOVÉMU ZDRAVÍ !!!

 

ZDÁ SE VÁM TO SLOŽITÉ ?

 

Jestliže ano, velmi doporučuji, si pozorně pročíst mé knihy DEJ TĚLU ŠANCI k přirozené rovnováze, štíhlosti a zdraví nebo ŠANCE  PRO ŽENU 40+ jak vyladit svou váhu, hormony, výživu a zdraví, které si na těchto webových stránkách můžete objednat. V knihách najdete jednoduchá a srozumitelná vysvětlení, jak opětovné rovnováhy  přirozeně a snadno dosáhnete.

 

JAKO PRVNÍ KROK NA VAŠÍ CESTĚ ZA ZDRAVÍM, DOPORUČUJI SI NASTUDOVAT MOU PRVNÍ NEBO DRUHOU KNIHU (nejlépe obě).

 

V případě, že i po přečtení knih, cítíte přesto potřebu dalších výživových doporučení  tzv. šitých na míru k vašim zdravotním potížím či onemocněním, můžete si objednat :


 

 KONKRETNÍ VÝŽIVOVÁ DOPORUČENÍ ( např. při diabetu typu II, při kardiovaskulárních, při autoimunitních nebo při nádorových onemocněních, při střevních, kožních potížích či alergiích ) 

 

Vypracuji pro vás 2-3 stránkový protokol ve formě PDF , který zašlu na vaši mailovou adresu.

 

JAKÁ DOPORUČENÍ PROTOKOL OBSAHUJE:

 

- které potraviny zásadně NEdoporučuji konzumovat  

- ze kterých potravin doporučuji sestavit jídelníček

- co doporučuji konzumovat denně

- další důležitá výživová doporučení a doplňky

 

Konkrétní výživová  doporučení si můžete objednat na: ivana@stenzlova.cz, za 499,- Kč.

Po úhradě poplatku na účet 3200042102/6800,  v.s. vaše rodné číslo, vám bude nejpozději do tří dnů zaslán elektronicky 2-3 stránkový PDF protokol s konkrétními výživovými doporučeními.

 

POZOR !

Stravovací programy doporučuji uplatňovat jako součást komplexního léčebného programu navrženého vašim ošetřujícím lékařem.

+420 733 574 229

©2019 by ivanastenzlova. Proudly created with Wix.com