top of page
579A7935-nahled-bylinkova cuketa s rajcatky a fetou_edited.jpg

O MNĚ

portrét.jpg

Žiji na Jižní Moravě. Jsem mikrobioložka a své vysokoškolské studium jsem absolvovala na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Žila jsem několik let v zahraničí. Zde jsem absolvovala dodatkové studium západní a východní dietetiky u předních odborníků na výživu, Mag. Sashy Walleczek (odbornice na západní dietiku) a Dr. Claudii Nichterl (odbornice na východní čínskou dietetiku).

Od roku 2006 se věnuji profesně oboru INTEGRATIVNÍ VÝŽIVY, který spojuje moderní poznatky z oblasti výživy, biologie a medicíny s poznatky tradičního léčitelství a východní čínské dietetiky. S Integrativní výživou seznamuji širokou veřejnost formou přednášek, seminářů a školících kurzů.

Jsem autorkou projektu Metoda metabolické rovnováhy, ve kterém objasňuji, co je to vyvážené stravování vedoucí ke zdravé hormonální odezvě, která je základem metabolického zdraví.

Od roku 2006 se věnuji studiu Pětielementové kuchyně, vycházející z učení Tradiční čínské medicíny. Pětielementovou kuchyni považuji za jednu z cest, jak udržet tělo v dokonalé harmonii a rovnováze, kterou TCM označuje za základ zdraví. Sama skládám a tvořím pětielementové recepty, které jsem od roku 2008 do roku 2019  prezentovala na svých Kurzech pětielementového vaření po České republice.

Má snaha pozvednout úroveň stravování v restauračních a wellnessových zařízeních na zdravější, s důrazem na vaření z kvalitních základních potravin, se odrazila v projektu Vitální kuchyně do gastronomických zařízení. Projekt byl uveden do praxe od roku 2009 a úspěšně pokračuje ve vybraných zařízeních.

Jsem autorkou knižních bestsellerů DEJ TĚLU ŠANCI k přirozené rovnováze, štíhlosti a zdraví (Smart Press 2018) a ŠANCE PRO  ŽENU 40+ jak zvládat váhu, hormony, výživu a zdraví (Smart Press 2019).  Knihy prezentují ucelený pohled, jak pečovat o své zdraví z integrativního pohledu, bez striktních zákazů a omezování.

Od roku 2021 odstartoval  můj nový projekt  ŠKOLA PĚTIELEMENTOVÉHO VAŘENÍ A INTEGRATIVNÍ VÝŽIVY. Jde o jednodenní zážitkové semináře, které se konají v malebné přírodě na jižní Moravě ve vesničce Kravsko, v areálu zvaném Kocanda. Cílem seminářů je naučit všechny, kteří mají zájem vzít zdraví do svých rukou, co znamená svobodné a udržitelné stravování na míru, které neomezuje, nestresuje, ctí individuální potřeby našeho těla a přispívá k budování opravdového zdraví a dlouhověkosti. Je v souladu s přírodními rytmy a rytmy našeho těla.

Pro všechny, kteří se nemohou seminářů zúčastnit osobně, je připravená možnost navštívit školu virtuálně jako ON-LINE ŠKOLA PĚTIELEMENTOVÉHO VAŘENÍ A INTEGRATIVNÍ VÝŽIVY.

Na mém FB profilu mohou sledovat příznivci Integrativní výživy informační portál TV - IV, kde každou středu vysílám živě o různých tématech z oblasti zdraví a výživy a kde získáte praktické jednoduché tipy, jak pracovat na svém zdraví.

               VZÍT ZDRAVÍ DO SVÝCH RUKOU A PŘEVZÍT ZA NĚJ ODPOVĚDNOST,

                  TO JE TO, OČ TU BĚŽÍ.

bottom of page