top of page
IMGP6774.JPG

SOBOTNÍ SEMINÁŘE

VE ŠKOLE PĚTIELEMENTOVÉHO VAŘENÍ A INTEGRATIVNÍ VÝŽIVY

 

CO JE CÍLEM PROJEKTU:

Cílem projektu ŠKOLA PĚTIELEMENTOVÉHO VAŘENÍ A INTEGRATIVNÍ VÝŽIVY je předat vám to nejlepší z mého osobního know how získaného dlouholetým studiem, vzděláváním a sbíráním praktických zkušeností z oblasti INTEGRATIVNÍ VÝŽIVY, která spojuje moderní poznatky z oboru výživy, biologie a medicíny s poznatky tradičního léčitelství a východní čínské dietetiky. Cílem je ukázat vám neomezující, udržitelný stravovací koncept, ve kterém je vše dovoleno a přesto vede k rovnováze těla na všech úrovních, k utužení vašeho zdraví a k dlouhověkosti. V mé Škole nejde o to, zahltit vás informacemi, ale předat vám jednoduché tipy a praktická doporučení, která velmi snadno můžete převést do každodenního života, a která vás rychle posunou ke zdraví.

PRO KOHO JE ŠKOLA URČENA:

škola je určena všem, kterým záleží na zdraví a chtějí :

 • aktivně se podílet na budování skvělé fyzické i psychické kondice

 • předcházet vážným civilizačním onemocněním

 • řešit aktuální zdravotní potíže a zlepšit svůj celkový zdravotní stav

 • zpomalit stárnutí a stárnout zdravě

Škola je určena široké veřejnosti, stejně tak odborníkům z oblastí výživy a zdraví nebo gastronomickým provozům, které chtějí nabídnout zdravou a chutnou kuchyni.

KONCEPT ŠKOLY:

Pro každý rok vyhlašuji jedno aktuální téma z oblasti Integrativní výživy a zdraví, které prezentuji společně s pozvanými lektory v mé Škole formou CELODENNÍHO SOBOTNÍHO SEMINÁŘE.  Ten se koná celkem ve čtyřech různých termínech a vy si můžete vybrat jeden z nich, který vám vyhovuje nejlépe. Dva termíny vyhlašuji na jaře a dva na podzim.

Průběh semináře:

 • průběh semináře je v přátelském a pohodovém duchu

 • začínáme v 10.00 hod. a končíme kolem 19.00 hod.

 • teoretická část se prolíná s praktickou částí

 • já vedu odborný výklad a můj tým před vašimi zraky pětielementově vaří

 • v průběhu dne konzumujete sedm až osm pětielementových pokrmů

 • součástí semináře jsou také cvičební, relaxační a meditační techniky,

 • které vyučují akreditovaní lektoři

 • určitě zbyde čas i pro vaše dotazy a připomínky

 • každý účastník obdrží podrobně zpracovaná skripta s probíranou tematikou a pětielementovými  recepty, dále certifikát o absolvování semináře.

 

KDE ŠKOLU PĚTIELEMENTOVÉHO VAŘENÍ A INTEGRATIVNÍ VÝŽIVY NAJDETE:

Škola je umístěna v krásném prostředí na jižní Moravě v areálu zvaném KOCANDA v obci KRAVSKO u ZNOJMA www.kocandakravsko.cz . Název pochází z německého Gottseidank (Díky bohu) a historie Kocandy sahá až do středověku, kdy tudy vedla cesta z Vídně do Prahy. Kocanda tehdy sloužila jako zájezdní hostinec. Koncem 19. století byl areál rozšířen o průmyslové stavby místní keramičky. Současní majitelé, manželé Zmekovi, zrekonstruovali celý areál s úctou k historii, za což byli také oceněni výhrami v prestižních soutěžích. Na Kocandě jsou zachovány jednotlivé původní středověké i industriální prvky, což místu dává zcela unikátní atmosféru.

 

Kolem objektu je rozsáhlá zahrada a celá Kocanda je umístěna v prostředí obklopeném pastvinami a lesy. Celý areál je využíván hlavně pro svatby a společenské akce. Prostředí je natolik malebné, že se stalo místem i pro televizní natáčení a focení do prestižních časopisů. Škola pětielementového vaření a integrativní výživy je umístěna v jednom z krásně zrekonstruovaných sálů v areálu Kocandy.

UBYTOVÁNÍ NA KOCANDĚ:

Zájemci o  seminář mají také možnost si  bezplatně zarezervovat ubytování ve stylově zrekonstruovaných pokojích přímo na Kocandě na adrese recepce@kocandakravsko.cz nebo na tel.čísle 602 544 199. Protože okolí Kocandy nabízí spostu víkendových aktivit, je možné vzít sebou rodinu či přátele a užít si po skončení semináře společný víkend na kolech s výlety do malebného okolí nebo návštěvou historického města Znojma či moravského Jadranu - Vranovské přehrady.


AKTUÁLNÍ CENA SEMINÁŘE:

Cena jednodenního semináře ve Škole pětielementového vaření a Integrativní výživy je 3.800,- Kč. Záloha ve výši 1.000 Kč je splatná ihned po přihlášení, tím je vaše místo závazně rezervováno. Doplatek ve výši 2.800 Kč je splatný 1 měsíc před konáním semináře. Rezervaci je možné zrušit nejpozději 3 týdny před konaným termínem s nárokem na vrácení uhrazených peněz. V případě odhlášení účasti 14 dní před konáním, je nutné za sebe najít náhradu, v opačném případě bude vráceno jen 50 % z celkové uhrazené částky.

NABÍDKA SEMINÁŘŮ PRO ROK 2023:

 

TÉMA: DETOXIKACE TĚLA Z POHLEDU INTEGRATIVNÍ VÝŽIVY, LÉČEBNÉ A DETOXIKAČNÍ KÚRY

Detoxikace je jedním z nejdůležitějších ozdravných mechanismů těla.  Na účinnosti detoxikace přímo závisí kondice našeho zdraví. Pokud čištění těla není dostatečně efektivní, toxiny se v těle kumulují a poškozují naše buňky, což po čase může vyústit ve vážná onemocnění.  Přestože detoxikace v našem těle probíhá samovolně, potřebuje tělo příhodné podmínky.
Ty určujeme my našim životním stylem. Často nevědomě vypínáme účinný proces detoxikace.  Pokud je vypnutý dlouhodobě, tělo nabírá cestu k nemocem.  Tělo můžeme detoxikovat mnoha způsoby. Některé ale mohou napáchat více škody než užitku. Nejúčinější a nejšetrnější detoxikace je ta, která probíhá v souladu s našim tělem a jeho potřebami. Takový způsob čištění nabízí Integrativní výživa. Jak postupovat v účinné, ale šetrné detoxikaci těla z pohledu Integrativní výživy , to je téma tohoto semináře, jehož  součástí jsou detoxikační pětielementové recepty , léčebné a detoxikační kůry a speciální cvičební techniky. 

 

OBSAH semináře:

 

I. DETOXIKACE TĚLA Z POHLEDU INTEGRATIVNÍ VÝŽIVY, LÉČEBNÉ A DETOXIKAČNÍ KÚRY :

lektor Mgr. Ivana Stenzlová

 

 

II. CVIČEBNÍ TECHNIKY PRO CELKOVÉ UVOLNĚNÍ, DETOXIKACE TĚLA A MYSLI :

lektorJarmila Živná

TERMÍNY:

JARO 2023                                                      PODZIM 2023

13. května                                                       Termín připravujeme

27. května

bottom of page